Velmi křehké vztahy-postavy a herci

11. července 2007 v 10:29 | Kykča |  Seriály
Anna Pešková (25)
Laskavá a hodná zdravotní sestřička, skromná a obětavá. Vyrůstala pouze s matkou, otce nikdy nepoznala, ví o něm jen neúplné a hodně zkreslené informace. Doma netrpěly nouzí, až do doby, kdy matka onemocněla a potřebovaly spoustu peněz na léky a léčbu. Anna má ráda děti a jejím snem je mít vlastní nadaci a pomáhat opuštěným dětem, má silné sociální cítění. Je romantická a zbožňuje Francii, kam by se chtěla podívat, (protože její matka je bývalá překladatelka z francouzštiny). Jejím hlavním cílem je zařídit pro svou matku operaci a následně uhradit všechny vzniklé výlohy a zachránit ji.
Hana Holišová
Narozena 6.8.1980 v Brně. Vystudovala obor činoherní herectví na JAMU v Brně. Po škole byla na volné noze - hostovala v divadle Bolka Polívky, v Mahenově divadle v Brně a na Nové scéně v Bratislavě. Od konce minulého roku je v angažmá Městského divadla v Brně - např. v inscenaci Kdyby tisíc klarinetů, Odysseia, Magická flétna, Zpívání v dešti, Jesus Christ Superstar. Nyní se připravuje na premiéru inscenace Ferdinand, kde ste? a muzikálu Josef a jeho úžasný plášť. Hostuje v Hudebním divadle v Karlíně, kde hraje Alenu v muzikálu Noc na Karlštejně a v divadle Bolka Polívky v inscenacích Už troubějí a Variace na chlast.
MUDr. Ludvík Strnad - Jan Zadražil
JUDr. Petr Černý (33)
Je sympatický a inteligentní právník se zaměřením na majetkové právo. Jeho rodiče žijí na statku v jižních Čechách, ale on od studií žije v Praze se svým dědečkem. Momentálně se rozchází se svou přítelkyní modelkou Alenou a hledá si své místo v životě. Nelákají ho peníze, nemá v sobě přemrštěné ambice. Chce si jen dělat dobře svoji práci a mít vedle sebe milovanou osobu, i když při rozvodech a hádkách o majetek iluze o lásce ztratil. Díky náhodě a své pohotovosti pomůže Honzovi Skálovi, s problémy v jeho Premier Glass. S Janem se spřátelí a stanou se z nich nejlepší kamarádi. Jan pak Petra přemluví, aby pomohl s dědickými záležitostmi u Rubešů. Petr se setká se sestřičkou Annou a je z toho láska. Petr miluje koně a přírodu, je to pro něj příjemný relax. Nevadí mu, že se mu kamarádi smějí, že je kotlíkář a skaut, on je prostě pouze romantik.
Daniel Bambas
Narozen 31.3. 1980 v Uherském Hradišti. Vystudoval DAMU u Borise Rösnera. Hrál ve filmu Bolero. Účinkoval v divadle Bez zábradlí v muzikálu Cikáni jdou do nebe. V současné době je v angažmá divadla Na Vinohradech, kde jsme ho mohli vidět ve hře Magbeth a ve hře Tango sólo, nyní účinkuje v muzikálu Do naha, ve hře Výměna, Shakespeare v Holywoodu a zkouší na premiéru Richarda II. Kromě jiného pracuje i v dabingu.
MUDr. Lukáš Kratochvíl (38)
Sympatický chirurg, kapacita a nejlepší doktor v širokém okolí. Je klidný a charismatický, trochu introvert a nemluva, ale tím je pro ženy tajemný a zajímavý. Je ženatý a jeho manželství není šťastné.
Viktor Limr
Narozen 23. 7. 1974 v Ústí nad Labem. Vystudoval DAMU. Získal cenu Valtra Tauba, udělovanou nejlepším absolventům oboru činoherního herectví. Po studiu získal angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde hrál se Simonou Stašovou ve hře Sestup Orfeův a s Radkem Brzobohatým ve hře Pohled z mostu, dále byl 3 roky v angažmá v Divadle J.K. Tyla v Plzni - inscenace Hamlet. Nyní je v angažmá Švandova divadla na Smíchově. Hraje v několika inscenacích, např. Škola pro ženy, Sen noci svatojánské, Mobile Horror. Nyní zkouší hlavní roli ve hře Periferie. Hostuje v divadelním spolku Háta. Hraje na basu v kapele Chichotaj.
sestřička Stáňa (26)
Nejlepší kamarádka a kolegyně Anny. Je to ztřeštěná zmatkářka, které nechybí smysl pro humor, trápí ji její tloušťka a mindráky. Anna s ní probírá všechny své problémy a životní peripetie.
Sandra Pogodová
Narozena 16.4. 1975 v Olomouci. První filmová zkušenost Kamarád do deště II aneb Příběh z Brooklynu, poté pokračovala v mnoha inscenacích České televize - seriál Náves, Dům poslední radosti - režie Ivan Pokorný, TV film Politik a herečka - režie Juraj Herz, Zpráva pro příští století - režie Jarda Polišanský, Němý svědek - režie Václav Křístek. Hrála ve filmech Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa, Post Coitum a Love story Báthory, dále v Non plus ultras a v TV seriálu Bazén.
Vystupovala v pražském muzikálu Pěna dní, Jesus Christ Superstar. Působila v divadle Bez zábradlí, Ta Fantastica, U hasičů, divadle Radka Brzobohatého. Nyní je v angažmá divadla Na Fidlovačce - muzikál Hledá se muž značka bohatý.¨

Olin Líbal (26)
Olin je Moravák každým coulem. Bodrý, se zálibou v alkoholu, siláckých historkách a ženách, ale bohužel s ručičkami poněkud dozadu. Sice za sestrou Marcelou přijíždí s tím, aby si v Praze našel práci, ale nějak moc se nesnaží hledat. Marcela mu všemožně pomáhá a shání pro něj přes známé zaměstnání, takže Olin pracuje střídavě v nemocnici, ve firmě i v salonu. Olin je veselý a optimistický člověk, a i když si Marcelu neustále dobírá, pomáhá jí v těžkých chvílích.
Rostislav Novák
Narozen 24.12. 1979. Je potomkem již 8. generace jednoho z nejstarších českých rodů loutkářů Kopeckých. Je v angažmá dětského divadla Minor a divadla Archa, kde uchvacuje svým hereckým a akrobatickým výkonem ve "one man show" 8 Polib prdel kosům, dale též v režii Skutru (tvůrčí tandem Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky) ve hře Nickname a Understand. Nyní se připravuje na premiéru hry Revizor v Národním divadle. Hrál jednu z hlavních rolí v televizním seriálu Bazén.
Dáda Lacinová (26)
Je Janova asistentka ve firmě. Sexy dračice, která musí házet očkem po každém muži, který projde kolem. Ráda si hraje na chudinku, ale spíš je to taková "zlatokopka", která si usmyslela, že se dobře vdá. Se Zikovou se nesnáší. Jede po Janovi i po Petrovi.
Laďka Něrgešová
Narozena 2.2. 1976. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Už během studia moderovala v rádiu Kiss. Byla v angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě a po svém návratu do Prahy moderovala živý pořad Letadlo v ČTV. Hostuje v Činoherním klubu, kde hraje v inscenacích Sex noci svatojánské, Osiřelý západ, Deskový statek, Letní byt. Moderovala v rádiu City, Express a nyní moderuje pořad Titulní strana na Frekvenci 1. Moderovala reality show Bar na Prima TV.
Modelka Alena - Anna Kulovaná
Hana Baroňová
Narozena 21.11. 1984 v Opavě, kde také působila v Loutkovém divadle. Nyní studuje posledním rokem Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Má angažmá v Pidivadle na Letné, kde hraje v inscenaci Poslední zkouška osmi žen a Vídeňský tanec smrti. Hrála ve filmu Smutek paní Šnajdrové a Rafťáci.
MUDr. Bořek Wagner (40)
Stal se ředitelem nemocnice a daří se mu. Pod jeho vedením nemocnice vzkvétá, jen kdyby nebylo úlisného inženýra Krátkého, jeho zástupce, který s ním hraje dvojí hru. Před Bořkem se tváří jako nejlepší přítel, ale za zády mu intrikuje. Bořek není moc sebevědomý a ředitelská úředničina ho přestává bavit. Chtěl by se vrátit k pacientům, stýská se mu po doktořině
Ing. Robert Krátký (33)
Je vychytralý zástupce ředitele nemocnice Wagnera a to mu rozhodně nestačí. Samozřejmě, že si brousí zuby na jeho místo ředitele a tím, že ví na Wagnera, že ho dohodil Šmíd, ho má v hrsti. Je zákeřný a rád manipuluje lidi. Krátký je našeptavač a intrikán. Je to ten typ zákeřného člověka, že na každého něco ví a vždy to použije ve chvíli, kdy z toho něco má. Je zlý a zákeřný a neštítí se žádné špinavosti.
JAN RÉVAI
Narozen ve znamení Vodnáře v roce 1974. Svou uměleckou činnost zahájil v taneční skupině UNO pod vedením R. Hese, (např. muzikály Dracula, Keep Cool (SNR) a muzikálová show Mise). S Richardem Hesem dále spolupracoval na projektech Křižíkovy fontány - Romeo a Julie, Carmen v režii Petra Šimka. V té době se také stává členem swingující skupiny Děti swingu hostující v Hudebním Divadle v Karlíně, tančil v dalších muzikálech (Hair, Pomáda a Johanka z Arku). Jeho zatím posledním tanečním projektem bylo představení Edith Piaf, vrabčák z předměstí. Jako filmový herec se poprvé představil v koprodukčním akčním filmu And now you are dead, kde využil i své pohybové a bojové dovednosti. V Čechách byl jeho debutem úspěšný celovečerní film Rebelové, kde ztvárnil hlavní roli. V jedné v hlavních rolích jste ho mohli vidět také v celovečerním filmu Zatracení. Natočil i několik televizních inscenací. V činohře spolupracuje s Docela Velkým Divadlem v Litvínově (Nepijte tu vodu (Woody Allen), Vražda sexem (Sherlly), dětské představení Kráska a netvor). V současné době je v angažmá v Divadle pod Palmovkou, kde můžete vidět v roli Kristiána v představení Cyrano z Bergeracu a také jako jednu z hlavních postav nové hry Návrat do pekla. Jan Révai hraje i v Divadle Milenium v pražských Holešovicích v muzikálu CATS, kde ztvárňuje roli Coricopata.
Hanička Ziková (38)
Ziková je těhotná a touží se vdát za Skálu. Pořád pracuje ve firmě, kde jí mají všichni moc rádi (až na Dádu) a pořád je ortodoxní zastánkyní zdravé výživy. Když už se konečně Hynek rozhoupe k nabídce k sňatku, Ziková je v situaci, kdy se rozhoduje, jestli s ním zůstane nebo ne. Navíc se jí ozval její bývalý muž, který tvrdí, že ji stále miluje. Má svoji kamarádku Hedviku Liškovou, se kterou všechno probírá.
PETRA ŠPINDLEROVÁ
Narozena ve znamení Lva. Miluje kočky a respektuje svého muže Kozoroha.Vidět jste ji mohli v seriálu ČT Černí baroni nebo v televizním filmu Na zámku. Natočila mimo jiné dva díly francouzské detektivky Maigret, s BBC film Červený Bedrník, televizní scifi Duna pro americkou produkci, hraný dokument o Gustavu Mahlerovi, Kázání rybám,kde hrála Mahlerovu milenku. Hraje v divadle Viola a pod vedením ruského režiséra v Nosticově divadle ve hře Divertisment. Miluje cestování jen tak s batohem, vzhůru za dobrodružstvím. Její životní láskou je Indie, kde strávila nějakou dobu.
Hynek Skála (55)
Skála se konečně domluvil s Andreou na rozvodu a finančním vyrovnání a v podstatě mu nic nebrání v tom, aby se oženil se svou těhotnou družkou Zikovou. Jenže Skála pořád svatbu odkládá pod různými záminkami a spíš než všechno ostatní ho zajímá politická kariéra, chce být senátorem za pravici. Když už je na dosah svého cíle, objeví se Krátký, který ví o nehodě ve Švýcarsku a začne Skálu vydírat. Drží ho v šachu. Skála začíná mít stále větší spory s Janem, který se chová lehkovážně a častokrát mu musí ve firmě pomáhat. Pořád Janovi dává za vzor Petra, což Jana štve.
ing. Jan Skála (32)
S Janem se nečekaně rozešla Marie, utekla mu s podnikatelem Fišerem a on zůstal sám. Sice se trápí a není mu příjemně, ale snaží se zapomenout. Stane se z něj zapřísáhlý starý mládenec, vymetá bary, žije naplno a žije nevázaným životem. Nezatrpkl, ale bere život s vtipnou nadsázkou, je drzý a veselý, jako býval dřív. Díky Petrovi se raduje s obyčejných věcí a své bohatství nebere vážně. Ředitelováním a penězi mu totiž trochu narostl hřebínek a svým machrováním skrývá zraněnou duši. Janovo chování se samozřejmě nelíbí Skálovi. Jan pomalu přestává vedení firmy zvládat, ale snaží se to maskovat a později ho zachrání právě Petr. S Petrem si názorově rozumí a najde v něm nejlepšího kamaráda, kterého doposud neměl.
Saša Rašilov
Narodil se 26. července 1972. Vystudoval pražskou konzervatoř a herectví na DAMU. Diváci mohli tohoto všestranného herce vidět ve Studiu GAG Borise Hybnera, v pražském divadle Komedie, hostoval ve Spolku Kašpar a v divadle E.F. Buriana. Hraje v divadle Na zábradlí, spolupracuje s divadlem v Řeznické a pro divadlo Ponec vytvořil společně se svojí ženou Vandou Hybnerovou představení Poslední dvě cigarety.
Stal se stálým členem Národního divadla a velké úspěchy má také v dabingu, za který v roce 2003 získal cenu Františka Filipovského.
Zahrál si například v celovečerních filmech Šakalí léta, Samotáři, Řád, Duše jako kaviár a v seriálech Život na zámku a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.Je ženatý a má dvě dcery.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verčaaaa Verčaaaa | E-mail | 10. ledna 2008 v 21:14 | Reagovat

ahojik....pls nevis jak se jmenuje pravym jmenem syn David od Kratochvilaa??moc dekuju za odpoved....

2 jančááááá jančááááá | E-mail | 18. července 2008 v 11:15 | Reagovat

Ahoj taky by mě to zajímalo jak se jmenuje pravím jménem Kratochvílův syn   dik

3 borec borec | E-mail | 29. října 2009 v 22:20 | Reagovat

pls jak se jemnuje Lenka Trojanova celym jmenem dekuji, posli na email ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama