Super náhradník

24. července 2007 v 13:23 | Kykča |  Filmy
Holky na střední škole volí obvykle kapku odlišnou zábavu, než je plácat se za míčem v blátě, snažit se obehrát protihráče, hrdinsky zakončit kličku a vítězoslavně vykřiknout: Góól! Jenomže Viola (Amanda Bynes) je na(ne)štěstí jiná. Ona přesně tenhle druh adrenalinu k životu potřebuje. A proto, jakmile se její dvojče, bratr Sebastian (James Kirk), rozhodne nenastoupit do školy a nezúčastnit se tak očekávaného fotbalového turnaje, bez váhání chopí šanci za pačesy a přestrojí se za něj. Konečně tak bude moct dokázat sama sobě i světu, že holka může být stejně tak dobrá, jako kdejaký vysportovaný kluk. A co na tom, že na své cestě za snem bude muset "přežít" pánské šatny, kanadské žertíky spolubydlících a celkově drsný život na koleji, připomínající spíše gladiátorské zápasy. Viole hraje ve prospěch důvtip, odvaha a cílevědomost. Jenom ne láska…Situace se totiž ještě více zkomplikuje, jakmile se zamiluje do svého výstavního spolubydlícího Duka (Channing Tatum). Jenomže tomu se zase líbí její krásná přítelkyně Olivie (Laura Ramsey), nejatraktivnější a nejchtěnější to dívka na škole. Co s tím? Ke štěstí jí nepřispěje ani fakt, když se nečekaně vrátí, samozřejmě v tu nejnevhodnější chvíli, pravý Sebastian. A ať už se vše semele jakkoliv, věřte mi, že se při závěrečném fotbalovém finále nepřestane nikdo z přihlížejících (tudíž ani vy) divit… Jen tak mimochodem, jak byste lidem na stadionu co nejpřesvědčivěji dokázali, že jste muž/žena?? Režisér Andy Fickman svým ujetým muzikálem Tráva příliš kladné ohlasy nevzbudil (jak u diváků, tak u filmových kritiků), ačkoliv nešlo o kdovíjak špatnou parodii (první polovina byla výtečná!). Komediálnímu žánru však zůstal věrný. "Pouze" otočil styl o 180 stupňů a vrhl se na ničím neurážející (až na závěr…) letní teenagerovskou komedii, jejíž děj je sice kýčovitý a obnošený jako sto let staré boty, ale zároveň zábavný a svižný, a to jen a jen díky němu a roztomilé hlavní představitelce. Zatímco tedy scenáristé svoji práci klasicky odflákli, doufaje, že se to nějak vsákne, režisér Andy Fickman se popral s danou látkou více než zdatně. Na výsledku je tak znát, že Super náhradník vznikal s lehkostí a chutí, jaká se hned tak nevidí. A kde se mu nepodařilo dodat šťávu, pomohlo herecké "mužstvo" v čele se sympatickou Amandou Bynes. Až do konce filmu nebudete moct dokázat přestat žasnout nad tím, jak dokázala tak nenapodobitelně ztvárnit dvě herecké role, mužskou i ženskou, aniž by působila hloupě a nudně. Přestože všechno ostatní jsme již někde viděli, ona je vtipná, zajímavá a originální. Dodává snímku šmrnc. A za to zaslouží pochvalu. Rozhodně se na její další filmový počin budu těšit. Jistě mi po zhlédnutí filmu dáte za pravdu, že přijde co nevidět!
Kdyby pak nebylo zpravidla přehnaného a trapného amerického závěru (ze všeho nejhorší je trenérův proslov…), který po tom všem působí jako pěst na oko, byl bych nadmíru spokojený a v dobré náladě bych opustil prostor kina. Komedie se totiž během jednoho okamžiku zvrtne v nechtěnou tragikomedii, která z nás Evropanů zase jednou udělá blbce. Výsledný dojem z filmu je tak zbytečně pokažen, a to je opravdu škoda. Ale nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, že… Už jsme si přece zvykli.
Ale co, přesto všechno je Super náhradník správně naladěnou romantickou komedií a milým překvapením, které se vřítí do kin přesně dva týdny po zahájení školního roku; tedy 14. září. Jistě tak poslouží jako báječná oddechovka a tečka po skončení léta. Na rande ideální!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni že si tu byl(a)

Klik 100% (744)

Komentáře

1 verča verča | 15. října 2007 v 19:11 | Reagovat

no mas to pekny ale rada bych videla ty fotky nejak se ti nezobrazuj tak to prosim sprav diky

2 hanča hanča | 22. října 2008 v 15:03 | Reagovat

videla sem vsechny filmi co tu mas sou fakt super az na to pan božský a holky v balíku strasne bych je chtela videt nechces je sem stahnou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama