Červenec 2007

Josh Holloway-sexy lump

26. července 2007 v 19:04 | Kykča

Josh Halloway

Sexy lump ze Ztracených

Už tři roky jenom pobíhá po ostrově v odrbané košili, další tři ještě bude. A my jsme z toho u vytržení.
Josh se narodil 20. července 1969 v San Jose v Kalifornii jako druhý ze čtyř bratrů. Rodiče ale záhy "silikonové údolí" vyměnili za mnohem přízemnější Georgii a venkovské bydlení v přívěsu. Malý Josh brouzdal s bratry po polích a snil o tom, že se stane pilotem. Nebo tajným agentem, nebo doktorem. Miloval filmy, které mu umožňovaly stát se na dvě hodiny kýmkoliv, kým bude chtít. Jenže narazil na překážku, která byla téměř nad jeho síly - školu. Josh se sám prásknul: "Mám tři bratry a všichni dělají do počítačů. Všichni jsou vzdělaní. Mně by mohla máma dávat čtvrťák za přečtení knihy, a já bych si nevydělal ani padesát centů." Ale co, klasické vzdělání stejně nezaručuje šťastný a spokojený život, když jsme navíc takový blonďatý hezoun, dá se nějaká univerzita rovnou považovat za ztrátu času. Nejdřív si Josh přivydělával sbíráním mrtvých kuřat na farmě, později pracoval na stavbě. Právě v té době si jej všimli, a začal pracovat jako model. Nejdřív v Atlantě, poté v New Yorku. Bylo mu osmnáct a takhle na to vzpomíná: "Dřív se pro reklamy vybírali skuteční chlapi. Dneska používají mladší, mnohem víc androgenní typy. Za mých časů to bývali pořádní řízci." Podle svých slov to třikrát téměř vzdal, než dostal roli, která se nedala přehlédnout díky jednomu mrknutí. Jeho televizní debut byl příznačný - do jedné epizody seriálu Angel byl obsazen jako "poslední chlapík". I když je to trochu zavádějící, vlastně byl upír, a David Boreanaz alias Angel ho propíchnul kolíkem. Následovali podobné role v epizodách Walkera, Texas Rangera, Kriminálky Las Vegas nebo Námořní vyšetřovací služby.
James "Sawyer" Ford ze Ztracených, který z Joshe udělal doslova přes noc celosvětový idol, je takové blonďaté drsnější vydání Nicka Slaughtera z Vražedného pobřeží. Joshova verze je jen o hodně větší padouch. Spekulacím, jak celé mystické ostrovní drama, u kterého bylo potvrzeno natočení dalších osmačtyřiceti dílů v průběhu tří let, skončí, se nevyhýbá ani Josh. Pochopitelně nejvíc řeší milostný trojúhelník mezi ním, hlavní ženskou hrdinkou Kate (Evangeline Lilly) a alfa samcem skupiny Jackem (Matthew Fox): "Přál bych jí, aby skončila s Jackem. Se mnou by měla těžký život. Ale jestli bude chtít do té doby sex, jsem k dispozici." Své si myslí i o různých šťouralech, kterým mimo jiné vadí, že havárii letadla přežilo o mnoho víc než kolik jich do děje na ostrově zasahuje: "Znáte Star Trek? Taky měli loď plnou lidí, kteří se ukázali jen v okamžiku, kdy měli jít na nějakou misi a tam umřít.
Josh je ženatý s dlouholetou přítelkyní Yessikou Kumalou, se kterou na Oahu, kde během natáčení bydlí, zažili velmi nepříjemnou událost. Do jejich domu se vloupal zloděj a mával při tom pistolí. Jako pravý hrdina chránil svoji ženu, naštěstí se incident obešel bez násilí, zloděj utekl. Josh objevil kouzlo v potápění, má rád snowboard a motokros, hraje na kytaru. Poohlíží se i po filmových rolích, ale jasno zatím nemá : "Dostávám teď spoustu nabídek, mám před sebou spoustu různých příležitostí. Ale je to jako hrát šachy - příští tah je velmi důležitý.

Zoufalé manželky

24. července 2007 v 13:39 | Kykča |  Seriály
Je to zajímavá shoda okolností. V neděli večer odvysílala televize Nova první díl seriálu Ztraceni a hned druhý den běží na konkurenční Primě Zoufalé manželky. Tyto dva seriály totiž před třemi lety vzkřísily americkou stanici ABC, jež je začala současně vysílat, a v souvislosti s nimi se také mluví v o začátku "zlatého věku televize". Zatímco ze Ztracených se stal kult u fanoušků sci-fi a mystéria, Zoufalé manželky se velmi záhy staly kulturním fenoménem a nedílnou součástí popkultury. Když scénář k pilotní epizodě nabízel Marc Cherry všem velkým celoplošným americkým stanicím a dokonce i několika kabelovým (včetně HBO), všichni ho odmítli, protože si mysleli, že taková show nemůže mít úspěch. Jak si asi teď trhají veškerý zbytek vlasů na hlavě.
Mary Alice Young (Brenda Strong) byla skvělá matka, manželka i kamarádka. Usměvavá, měla hezký dům, hezkého syna i manžela. Jednoho krásného slunečného dne připravila pro svou rodinu výživnou snídani, ustlala postele, poklidila, natřela plot, zaskočila do čistírny - prostě jako každý jiný den. Potom naprosto klidně vešla do šatníku a vyndala z něj krabici, ve které ležela pistole. Tu si přiložila ke spánku a stiskla spoušť. Mary Alice Young spáchala sebevraždu. Naprosto nečekanou, naprosto nesmyslnou. Proč něco takového udělala? Jaký k tomu měla důvod? Přesně takové otázky se honí hlavami jejích čtyř kamarádek - Susan Meyer (Teri Hatcher), Lynette Scavo (Felicity Huffman), Bree Van De Kamp (Marcia Cross) a Gabrielle Solis (Eva Longoria). Všechny jsou ženy v domácnosti, žijící ve stejné ulici na předměstí jednoho amerického města. Všechny žijí podobný život jako Mary Alice Young. Dopracují se snad také do fáze, kdy budou nuceni přiložit si k hlavě pistoli? A nestojí za sebevraždou jejich kamarádky něco mnohem temnějšího?
Zoufalé manželky jsou seriálem, který velmi podivně kombinuje hned několik žánrů a překvapivě to všechno pohromadě neuvěřitelně funguje. Ve své podstatě jde o klasickou americkou soap operu, kde jsou manželky podvádějící své muže, mrchy jako vystřižené z Esmeraldy nebo Merlose Place a hezcí exotičtí muži a ženy připomínající modelky. To vše je ale skvěle zkombinováno s dramatem, tajemnou detektivní zápletkou a satirickou komedií. Od prvních chvil je jasně vidět, že se Zoufalé manželky vlastně neberou příliš vážně. Na začátku se zabije jedna z hlavních postav, a ta pak komentuje veškeré další události formou voice-overů. A rozhodně si nebere servítky. Stačí, když nám představuje hlavní postavy - "Gabrielle pracovala jako modelka. Měla ráda bohatá jídla a bohaté muže. Carlos, který obchodoval s podniky, ji požádal o ruku na třetím rande. Když se po jeho tvářích valily slzy, podlehla jeho kouzlu. Později zjistila, že se mu to stává pokaždé, když uzavře nějaký velký obchod."
Sarkastické a cynické komentování událostí, vyjadřování skrytých pocitů zobrazovaných postav - to se stalo téměř poznávacím znakem Zoufalých manželek. Takže zatímco čtveřice hlavních hrdinek často řeší problémy jako z podřadných vztahových seriálů Aarona Spellinga, jejich neustálé komentování si z nich vlastně dělá dost legraci. Ovšem, i když se Gabrielle neustále snaží před svým manželem skrýt důkazy, že ho podvádí s jejich zahradníkem, Bree dělá všechno pro to, aby ji neopustil manžel a Susan zažívá jeden trapas za druhým při balení nově nastěhovaného souseda, pořád se nad nimi vznáší otázka, proč se vlastně zabila jejich kamarádka. Do klasického vztahového syžetu se tedy vkrádá tajuplná detektivní zápletka, jež vskutku nečekaně košatí a my postupně zjišťujeme, že žádná z těch na první pohled hodných hospodyněk nemá čistý štít a schovává doma ve skříni pár kostlivců.
Ačkoliv není formát seriálu zrovna jedinečný a podobný způsob vyprávění už tu několikrát byl (např. u nás samozřejmě naprosto neznámý Wonderfalls atd.), působí velmi osvěžujícím způsobem. Režiséři si rádi hrají se střihem (Mary Alice Young se zastřelí a následuje vtipný střih na rozlitý kečup), komentáře se mnohdy prolínají i do obrazu a Mary Alice Young tak někdy říká věty za postavy, které pouze beze slova otevírají ústa. Sem tam vidíme i vtipné vzpomínky na minulost, které se sice možná neodehrály tak, jak je vidíme na obrazovce, ale alespoň si je tak představuje Mary Alice Young, která nám posmrtně všechno vypráví.
Zoufalé manželky jsou seriálem určeným rozhodně spíše pro ženské publikum, už třeba jen proto, jak dokázaly do příběhu zařadit všechny prototypy domácích puťek (žena, která nezvládá své zlobivé děti; žena, která má bohatého muže, ale ten si jí moc nevšímá; žena, která chce být tak dokonalá, až se všechno kolem ní hroutí atd.). Avšak na druhou stranu, tvůrci do nich schválně zařadily i onu detektivní tajemnou zápletku, která nás nutí sledovat seriál dál, abychom věděli, co se z toho vyvrbí. A jak postupně zjišťujeme, mají v rukávu pěknou spoustu trumfů.
Hlavní hrdinky:
Marcia Cross -Bree Van De Kamp
Marcia Cross - Bree Van De Kamp
Teri Hatcher-Susan Mayer
Teri Hatcher - Susan Mayer
Felicity Huffman-Lynette Scavo
Felicity Huffman - Lynette Scavo
Eva Longoria-Gabrielle Solis
Eva Longoria - Gabrielle Solis

Super náhradník

24. července 2007 v 13:23 | Kykča |  Filmy
Holky na střední škole volí obvykle kapku odlišnou zábavu, než je plácat se za míčem v blátě, snažit se obehrát protihráče, hrdinsky zakončit kličku a vítězoslavně vykřiknout: Góól! Jenomže Viola (Amanda Bynes) je na(ne)štěstí jiná. Ona přesně tenhle druh adrenalinu k životu potřebuje. A proto, jakmile se její dvojče, bratr Sebastian (James Kirk), rozhodne nenastoupit do školy a nezúčastnit se tak očekávaného fotbalového turnaje, bez váhání chopí šanci za pačesy a přestrojí se za něj. Konečně tak bude moct dokázat sama sobě i světu, že holka může být stejně tak dobrá, jako kdejaký vysportovaný kluk. A co na tom, že na své cestě za snem bude muset "přežít" pánské šatny, kanadské žertíky spolubydlících a celkově drsný život na koleji, připomínající spíše gladiátorské zápasy. Viole hraje ve prospěch důvtip, odvaha a cílevědomost. Jenom ne láska…Situace se totiž ještě více zkomplikuje, jakmile se zamiluje do svého výstavního spolubydlícího Duka (Channing Tatum). Jenomže tomu se zase líbí její krásná přítelkyně Olivie (Laura Ramsey), nejatraktivnější a nejchtěnější to dívka na škole. Co s tím? Ke štěstí jí nepřispěje ani fakt, když se nečekaně vrátí, samozřejmě v tu nejnevhodnější chvíli, pravý Sebastian. A ať už se vše semele jakkoliv, věřte mi, že se při závěrečném fotbalovém finále nepřestane nikdo z přihlížejících (tudíž ani vy) divit… Jen tak mimochodem, jak byste lidem na stadionu co nejpřesvědčivěji dokázali, že jste muž/žena?? Režisér Andy Fickman svým ujetým muzikálem Tráva příliš kladné ohlasy nevzbudil (jak u diváků, tak u filmových kritiků), ačkoliv nešlo o kdovíjak špatnou parodii (první polovina byla výtečná!). Komediálnímu žánru však zůstal věrný. "Pouze" otočil styl o 180 stupňů a vrhl se na ničím neurážející (až na závěr…) letní teenagerovskou komedii, jejíž děj je sice kýčovitý a obnošený jako sto let staré boty, ale zároveň zábavný a svižný, a to jen a jen díky němu a roztomilé hlavní představitelce. Zatímco tedy scenáristé svoji práci klasicky odflákli, doufaje, že se to nějak vsákne, režisér Andy Fickman se popral s danou látkou více než zdatně. Na výsledku je tak znát, že Super náhradník vznikal s lehkostí a chutí, jaká se hned tak nevidí. A kde se mu nepodařilo dodat šťávu, pomohlo herecké "mužstvo" v čele se sympatickou Amandou Bynes. Až do konce filmu nebudete moct dokázat přestat žasnout nad tím, jak dokázala tak nenapodobitelně ztvárnit dvě herecké role, mužskou i ženskou, aniž by působila hloupě a nudně. Přestože všechno ostatní jsme již někde viděli, ona je vtipná, zajímavá a originální. Dodává snímku šmrnc. A za to zaslouží pochvalu. Rozhodně se na její další filmový počin budu těšit. Jistě mi po zhlédnutí filmu dáte za pravdu, že přijde co nevidět!
Kdyby pak nebylo zpravidla přehnaného a trapného amerického závěru (ze všeho nejhorší je trenérův proslov…), který po tom všem působí jako pěst na oko, byl bych nadmíru spokojený a v dobré náladě bych opustil prostor kina. Komedie se totiž během jednoho okamžiku zvrtne v nechtěnou tragikomedii, která z nás Evropanů zase jednou udělá blbce. Výsledný dojem z filmu je tak zbytečně pokažen, a to je opravdu škoda. Ale nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, že… Už jsme si přece zvykli.
Ale co, přesto všechno je Super náhradník správně naladěnou romantickou komedií a milým překvapením, které se vřítí do kin přesně dva týdny po zahájení školního roku; tedy 14. září. Jistě tak poslouží jako báječná oddechovka a tečka po skončení léta. Na rande ideální!

Ztraceni se těší na svatbu

24. července 2007 v 13:20 | Kykča |  Seriály

kliknutím na obrázek zavřete okno

Hereckou partu i u nás velice oblíbeného televizního seriálu Ztraceni čeká velká svatba.

A ne pouze v rámci scénáře. Jedni z hlavních představitelů seriálu, herci Dominic Monaghan (29) a Evangeline Lilly (27), se totiž během dlouhých natáčecích dnů do sebe beznadějně zamilovali a právě nyní oznámili, že se budou brát.
Monaghan, který se proslavil už svou rolí ve filmové sérii Pán prstenů, hraje ve Ztracených drogově závislého rockera jménem Charlie Pace. Krásná Evageline zase uprchlici před zákonem Kate Austin. "Je to láska jako trám. Nevydrží bez sebe ani minutu," práskli členové štábu.
"Ano, je to pravda. Už jsme se zasnoubili a brzy se budeme brát. Dáme si ještě nějaký čas na všechny ty svatební přípravy," přiznala se Kanaďanka Evangeline na Havaji, kde si oba milenci užívali sluníčka a surfování. Dominic už koupil na Havaji dům, ale jednou by chtěl žít na Novém Zélandu, který mu učaroval. "Právě tam bych chtěl vychovávat naše děti. A na to se těším nejvíc. Děti prostě miluju," tvrdí herec.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Během natáčení se do sebe zamilovali

Moje pátá cenna

22. července 2007 v 17:10 | Kykča |  Moje cenny

Návštěvnost za 9.7 až 15.7

22. července 2007 v 17:07 | Kykča
Navstevnost za minuly tyden (9.7.2007 - 15.7.2007) je:
Pondeli: 7
Utery: 4
Streda: 7
Ctvrtek: 7
Patek: 13
Sobota: 1
Nedele: 2

Celkem: 41

Bleskovka č.12 - KONEC

13. července 2007 v 12:59 | Kykča |  Bleskovky
Čaj a je tu další bleskajda!
1.)Jak se máš?
2.)Co máš právě teď po pravé straně?
3.)Kolik ti je?
4.)Co je za rasu psa na obrázku?
5.)Co chceš na diplom?

Anketa č.15

13. července 2007 v 12:58 | Kykča |  Ankety
To jsem zvědavá....

Moje čtvrtá cenna

13. července 2007 v 12:56 | Kykča |  Moje cenny

Anketa č.14

12. července 2007 v 14:27 | Kykča |  Ankety
A je tu další anketa už třináctá :-)

Velmi křehké vztahy-postavy a herci2

11. července 2007 v 10:29 | Kykča |  Seriály
Filip Rubeš (28)
Filip Marcelu ani svého syna už nechce nikdy vidět. Je uražený a propadá stále hlouběji depresím a negativismu. Ví moc dobře, že si ho Simona bere pouze pro peníze a ne z lásky a chce jí to co nejvíc znepříjemnit. Znovu začne nezřízeně pít, s cílem upít se k smrti, ale před tím chce ještě stihnout utratit své milióny. Propadá totální sebedestrukci, protože miluje svého syna, kterého si masochisticky odpírá vidět. Trápí se, když zjistí, že je František nemocný, ale nic pro něj neudělá. Nedokáže zachránit sebe, natož své dítě.
OTTO KALLUS
Narozen ve znamení Vah v r. 1976. Původně vystudoval hotelovou školu, pak Zlínskou školu umění. Je svobodný, baví ho focení, četba, rád jezdí na hory na běžky. Hraje v divadle, volný čas tráví nejraději na výletě, a pokud to zrovna nejde, tak v sauně nebo bazénu. Miluje kavárny.

Jiřina Rubešová (56)
Rubešová se z posledních sil snaží rodinu udržet pohromadě. Je proti tomu, aby se Andrea odstěhovala. Je vyděšená z nepříjemností, které rodinu za poslední dobu postihly a obrací se k víře.
LENKA TERMEROVÁ
Narodila se ve znamení Raka v r. 1947. Vdaná, matka syna a dcery. Vystudovala herectví a živí se jím. Po absolvování DAMU nastoupila do divadla Petra Bezruče v Ostravě, hostovala v divadle DISK, v Činoherním klubu i v Národním divadle. Od roku 1981 je stálým hostem divadla Ypsilon, často spolupracuje s filmem a televizí. Ráda si poslechne každou dobrou hudbu. Nejvíc ji zlobí závist, největší radost jí dělá život. Postupem času se stává stále tolerantnější a náladu jí dokáže zkazit čím dál tím méně věcí.
František Rubeš (68)
František Rubeš je smutný ze smrti své sestry Kateřiny. Je to pro něj šok, když Kateřina odkáže svůj majetek "neznámému dědici" a vrtá mu hlavou, jestli skutečně není možné, aby měli další příbuzné po bratrovi.
JAN KAČER
Herec a režisér J. Kačer se narodil ve znamení Vah v roce 1936. Je ženatý, má tři dcery.Rád se dívá na filmy české vlny 60. let, váží si věrnosti, velkorysosti, děsí ho zbabělost a lakota. Největší radost mu dělá kreativita, rozčílit ho naopak dovede terorismus. Ve svém životě se řídí následujícím krédem: Logika je sice nezvratná, ale člověku, který chce žít, neodolá.
Ivana Sýkorová (30)
Ivana má po tajné svatbě se Sýkorou a zdá se, že už je konečně šťastná. Má vysněného manžela, krásné tři děti, úplnou rodinu, vlastní vilu a nic jí nechybí. Jenže ji čekají v životě velké zvraty!
ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ-VOLENCOVÁ
Narodila se v roce 1974 ve znamení Štíra, je vdaná a má dceru Andreu. Na DAMU vystudovala katedru loutkového a alternativního herectví, od roku 1996 je členkou souboru Dejvického divadla (Bratři Karamazovi, Příběhy obyčejného šílenství,Tři sestry, Kouzelná flétna). Má na kontě pět rolí v televizních pohádkách (např. O dobré a zlé vodě) a jednu v televizním seriálu (Lékárníkovic holka), účinkovala také ve dvou filmech americké produkce (Melting Glass a Ann Frank). Váží si tolerance, vadí jí hloupost. Ke svému životu potřebuje rodinnou pohodu a sport. Váží si tolerance, vadí jí hloupost. Baví jí cestovat, mučit rodinu zdravou výživou a její manžel. Má státnice z angličtiny a hraje na saxofon a příčnou flétnu.
ing. Andrea Skálová (36)
Andrea se zotavuje po zranění, které jí způsobila Regina. Po této otřesné události začíná vnímat věci trochu jinak a ujasňuje si své cíle. Násilně udržované rodinné vztahy jí dusí a ostatní členové rodiny jí připadají směšní ve svém lpění na rodinných poutech. Zraje v ní nápad, že by se chtěla od rodiny odpoutat a začít si budovat sama svá "rodinná pouta", mít vlastní prosperující firmu a dobré vztahy s Kristýnou. Toto vše chce zvládnout bez pomoci své "staré rodiny." Andrea je inteligentní a cílevědomá obchodnice, která za každou cenu prosazuje svůj názor a když si něco usmyslí, jde i přes mrtvoly. Je tvrdohlavá a do všeho jde s přehnanou vehemencí, takže často lidem ubližuje, jen proto, aby dosáhla svého. Neštítí se intrik.
Dana Morávková
Vystudovala herectví a choreografii, je vdaná, s manželem Petrem Maláskem má pětiapůlletého syna Petra. Koníčkem je pro ni její povolání (herečka, choreografka, moderátorka). Má na kontě značný počet rolí ve filmech a televizních inscenacích (např. Romeo a Julie na vsi, Z pekla štěstí, Andělská tvář, Van Helsing), v současné době hostuje v Divadle bez zábradlí, v televizi Prima moderovala Prima jízdu. Ráda tráví volný čas s rodinou. Potěšíte ji Ravelovým Bolerem a sklenkou šampaňského. Nesnáší závist a zlomyslnost, snaží se ale nedat si kazit náladu. Největší radost jí dělá syn, manžel a práce. Své životní krédo - žádný strom neroste do nebe, doplňuje heslem: když jde člověk nahoru, má se chovat tak, aby se k němu ostatní chovali slušně, až bude padat dolů.

Velmi křehké vztahy-postavy a herci

11. července 2007 v 10:29 | Kykča |  Seriály
Anna Pešková (25)
Laskavá a hodná zdravotní sestřička, skromná a obětavá. Vyrůstala pouze s matkou, otce nikdy nepoznala, ví o něm jen neúplné a hodně zkreslené informace. Doma netrpěly nouzí, až do doby, kdy matka onemocněla a potřebovaly spoustu peněz na léky a léčbu. Anna má ráda děti a jejím snem je mít vlastní nadaci a pomáhat opuštěným dětem, má silné sociální cítění. Je romantická a zbožňuje Francii, kam by se chtěla podívat, (protože její matka je bývalá překladatelka z francouzštiny). Jejím hlavním cílem je zařídit pro svou matku operaci a následně uhradit všechny vzniklé výlohy a zachránit ji.
Hana Holišová
Narozena 6.8.1980 v Brně. Vystudovala obor činoherní herectví na JAMU v Brně. Po škole byla na volné noze - hostovala v divadle Bolka Polívky, v Mahenově divadle v Brně a na Nové scéně v Bratislavě. Od konce minulého roku je v angažmá Městského divadla v Brně - např. v inscenaci Kdyby tisíc klarinetů, Odysseia, Magická flétna, Zpívání v dešti, Jesus Christ Superstar. Nyní se připravuje na premiéru inscenace Ferdinand, kde ste? a muzikálu Josef a jeho úžasný plášť. Hostuje v Hudebním divadle v Karlíně, kde hraje Alenu v muzikálu Noc na Karlštejně a v divadle Bolka Polívky v inscenacích Už troubějí a Variace na chlast.
MUDr. Ludvík Strnad - Jan Zadražil
JUDr. Petr Černý (33)
Je sympatický a inteligentní právník se zaměřením na majetkové právo. Jeho rodiče žijí na statku v jižních Čechách, ale on od studií žije v Praze se svým dědečkem. Momentálně se rozchází se svou přítelkyní modelkou Alenou a hledá si své místo v životě. Nelákají ho peníze, nemá v sobě přemrštěné ambice. Chce si jen dělat dobře svoji práci a mít vedle sebe milovanou osobu, i když při rozvodech a hádkách o majetek iluze o lásce ztratil. Díky náhodě a své pohotovosti pomůže Honzovi Skálovi, s problémy v jeho Premier Glass. S Janem se spřátelí a stanou se z nich nejlepší kamarádi. Jan pak Petra přemluví, aby pomohl s dědickými záležitostmi u Rubešů. Petr se setká se sestřičkou Annou a je z toho láska. Petr miluje koně a přírodu, je to pro něj příjemný relax. Nevadí mu, že se mu kamarádi smějí, že je kotlíkář a skaut, on je prostě pouze romantik.
Daniel Bambas
Narozen 31.3. 1980 v Uherském Hradišti. Vystudoval DAMU u Borise Rösnera. Hrál ve filmu Bolero. Účinkoval v divadle Bez zábradlí v muzikálu Cikáni jdou do nebe. V současné době je v angažmá divadla Na Vinohradech, kde jsme ho mohli vidět ve hře Magbeth a ve hře Tango sólo, nyní účinkuje v muzikálu Do naha, ve hře Výměna, Shakespeare v Holywoodu a zkouší na premiéru Richarda II. Kromě jiného pracuje i v dabingu.
MUDr. Lukáš Kratochvíl (38)
Sympatický chirurg, kapacita a nejlepší doktor v širokém okolí. Je klidný a charismatický, trochu introvert a nemluva, ale tím je pro ženy tajemný a zajímavý. Je ženatý a jeho manželství není šťastné.
Viktor Limr
Narozen 23. 7. 1974 v Ústí nad Labem. Vystudoval DAMU. Získal cenu Valtra Tauba, udělovanou nejlepším absolventům oboru činoherního herectví. Po studiu získal angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde hrál se Simonou Stašovou ve hře Sestup Orfeův a s Radkem Brzobohatým ve hře Pohled z mostu, dále byl 3 roky v angažmá v Divadle J.K. Tyla v Plzni - inscenace Hamlet. Nyní je v angažmá Švandova divadla na Smíchově. Hraje v několika inscenacích, např. Škola pro ženy, Sen noci svatojánské, Mobile Horror. Nyní zkouší hlavní roli ve hře Periferie. Hostuje v divadelním spolku Háta. Hraje na basu v kapele Chichotaj.
sestřička Stáňa (26)
Nejlepší kamarádka a kolegyně Anny. Je to ztřeštěná zmatkářka, které nechybí smysl pro humor, trápí ji její tloušťka a mindráky. Anna s ní probírá všechny své problémy a životní peripetie.
Sandra Pogodová
Narozena 16.4. 1975 v Olomouci. První filmová zkušenost Kamarád do deště II aneb Příběh z Brooklynu, poté pokračovala v mnoha inscenacích České televize - seriál Náves, Dům poslední radosti - režie Ivan Pokorný, TV film Politik a herečka - režie Juraj Herz, Zpráva pro příští století - režie Jarda Polišanský, Němý svědek - režie Václav Křístek. Hrála ve filmech Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa, Post Coitum a Love story Báthory, dále v Non plus ultras a v TV seriálu Bazén.
Vystupovala v pražském muzikálu Pěna dní, Jesus Christ Superstar. Působila v divadle Bez zábradlí, Ta Fantastica, U hasičů, divadle Radka Brzobohatého. Nyní je v angažmá divadla Na Fidlovačce - muzikál Hledá se muž značka bohatý.¨

Olin Líbal (26)
Olin je Moravák každým coulem. Bodrý, se zálibou v alkoholu, siláckých historkách a ženách, ale bohužel s ručičkami poněkud dozadu. Sice za sestrou Marcelou přijíždí s tím, aby si v Praze našel práci, ale nějak moc se nesnaží hledat. Marcela mu všemožně pomáhá a shání pro něj přes známé zaměstnání, takže Olin pracuje střídavě v nemocnici, ve firmě i v salonu. Olin je veselý a optimistický člověk, a i když si Marcelu neustále dobírá, pomáhá jí v těžkých chvílích.
Rostislav Novák
Narozen 24.12. 1979. Je potomkem již 8. generace jednoho z nejstarších českých rodů loutkářů Kopeckých. Je v angažmá dětského divadla Minor a divadla Archa, kde uchvacuje svým hereckým a akrobatickým výkonem ve "one man show" 8 Polib prdel kosům, dale též v režii Skutru (tvůrčí tandem Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky) ve hře Nickname a Understand. Nyní se připravuje na premiéru hry Revizor v Národním divadle. Hrál jednu z hlavních rolí v televizním seriálu Bazén.
Dáda Lacinová (26)
Je Janova asistentka ve firmě. Sexy dračice, která musí házet očkem po každém muži, který projde kolem. Ráda si hraje na chudinku, ale spíš je to taková "zlatokopka", která si usmyslela, že se dobře vdá. Se Zikovou se nesnáší. Jede po Janovi i po Petrovi.
Laďka Něrgešová
Narozena 2.2. 1976. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Už během studia moderovala v rádiu Kiss. Byla v angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě a po svém návratu do Prahy moderovala živý pořad Letadlo v ČTV. Hostuje v Činoherním klubu, kde hraje v inscenacích Sex noci svatojánské, Osiřelý západ, Deskový statek, Letní byt. Moderovala v rádiu City, Express a nyní moderuje pořad Titulní strana na Frekvenci 1. Moderovala reality show Bar na Prima TV.
Modelka Alena - Anna Kulovaná
Hana Baroňová
Narozena 21.11. 1984 v Opavě, kde také působila v Loutkovém divadle. Nyní studuje posledním rokem Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Má angažmá v Pidivadle na Letné, kde hraje v inscenaci Poslední zkouška osmi žen a Vídeňský tanec smrti. Hrála ve filmu Smutek paní Šnajdrové a Rafťáci.
MUDr. Bořek Wagner (40)
Stal se ředitelem nemocnice a daří se mu. Pod jeho vedením nemocnice vzkvétá, jen kdyby nebylo úlisného inženýra Krátkého, jeho zástupce, který s ním hraje dvojí hru. Před Bořkem se tváří jako nejlepší přítel, ale za zády mu intrikuje. Bořek není moc sebevědomý a ředitelská úředničina ho přestává bavit. Chtěl by se vrátit k pacientům, stýská se mu po doktořině
Ing. Robert Krátký (33)
Je vychytralý zástupce ředitele nemocnice Wagnera a to mu rozhodně nestačí. Samozřejmě, že si brousí zuby na jeho místo ředitele a tím, že ví na Wagnera, že ho dohodil Šmíd, ho má v hrsti. Je zákeřný a rád manipuluje lidi. Krátký je našeptavač a intrikán. Je to ten typ zákeřného člověka, že na každého něco ví a vždy to použije ve chvíli, kdy z toho něco má. Je zlý a zákeřný a neštítí se žádné špinavosti.
JAN RÉVAI
Narozen ve znamení Vodnáře v roce 1974. Svou uměleckou činnost zahájil v taneční skupině UNO pod vedením R. Hese, (např. muzikály Dracula, Keep Cool (SNR) a muzikálová show Mise). S Richardem Hesem dále spolupracoval na projektech Křižíkovy fontány - Romeo a Julie, Carmen v režii Petra Šimka. V té době se také stává členem swingující skupiny Děti swingu hostující v Hudebním Divadle v Karlíně, tančil v dalších muzikálech (Hair, Pomáda a Johanka z Arku). Jeho zatím posledním tanečním projektem bylo představení Edith Piaf, vrabčák z předměstí. Jako filmový herec se poprvé představil v koprodukčním akčním filmu And now you are dead, kde využil i své pohybové a bojové dovednosti. V Čechách byl jeho debutem úspěšný celovečerní film Rebelové, kde ztvárnil hlavní roli. V jedné v hlavních rolích jste ho mohli vidět také v celovečerním filmu Zatracení. Natočil i několik televizních inscenací. V činohře spolupracuje s Docela Velkým Divadlem v Litvínově (Nepijte tu vodu (Woody Allen), Vražda sexem (Sherlly), dětské představení Kráska a netvor). V současné době je v angažmá v Divadle pod Palmovkou, kde můžete vidět v roli Kristiána v představení Cyrano z Bergeracu a také jako jednu z hlavních postav nové hry Návrat do pekla. Jan Révai hraje i v Divadle Milenium v pražských Holešovicích v muzikálu CATS, kde ztvárňuje roli Coricopata.
Hanička Ziková (38)
Ziková je těhotná a touží se vdát za Skálu. Pořád pracuje ve firmě, kde jí mají všichni moc rádi (až na Dádu) a pořád je ortodoxní zastánkyní zdravé výživy. Když už se konečně Hynek rozhoupe k nabídce k sňatku, Ziková je v situaci, kdy se rozhoduje, jestli s ním zůstane nebo ne. Navíc se jí ozval její bývalý muž, který tvrdí, že ji stále miluje. Má svoji kamarádku Hedviku Liškovou, se kterou všechno probírá.
PETRA ŠPINDLEROVÁ
Narozena ve znamení Lva. Miluje kočky a respektuje svého muže Kozoroha.Vidět jste ji mohli v seriálu ČT Černí baroni nebo v televizním filmu Na zámku. Natočila mimo jiné dva díly francouzské detektivky Maigret, s BBC film Červený Bedrník, televizní scifi Duna pro americkou produkci, hraný dokument o Gustavu Mahlerovi, Kázání rybám,kde hrála Mahlerovu milenku. Hraje v divadle Viola a pod vedením ruského režiséra v Nosticově divadle ve hře Divertisment. Miluje cestování jen tak s batohem, vzhůru za dobrodružstvím. Její životní láskou je Indie, kde strávila nějakou dobu.
Hynek Skála (55)
Skála se konečně domluvil s Andreou na rozvodu a finančním vyrovnání a v podstatě mu nic nebrání v tom, aby se oženil se svou těhotnou družkou Zikovou. Jenže Skála pořád svatbu odkládá pod různými záminkami a spíš než všechno ostatní ho zajímá politická kariéra, chce být senátorem za pravici. Když už je na dosah svého cíle, objeví se Krátký, který ví o nehodě ve Švýcarsku a začne Skálu vydírat. Drží ho v šachu. Skála začíná mít stále větší spory s Janem, který se chová lehkovážně a častokrát mu musí ve firmě pomáhat. Pořád Janovi dává za vzor Petra, což Jana štve.
ing. Jan Skála (32)
S Janem se nečekaně rozešla Marie, utekla mu s podnikatelem Fišerem a on zůstal sám. Sice se trápí a není mu příjemně, ale snaží se zapomenout. Stane se z něj zapřísáhlý starý mládenec, vymetá bary, žije naplno a žije nevázaným životem. Nezatrpkl, ale bere život s vtipnou nadsázkou, je drzý a veselý, jako býval dřív. Díky Petrovi se raduje s obyčejných věcí a své bohatství nebere vážně. Ředitelováním a penězi mu totiž trochu narostl hřebínek a svým machrováním skrývá zraněnou duši. Janovo chování se samozřejmě nelíbí Skálovi. Jan pomalu přestává vedení firmy zvládat, ale snaží se to maskovat a později ho zachrání právě Petr. S Petrem si názorově rozumí a najde v něm nejlepšího kamaráda, kterého doposud neměl.
Saša Rašilov
Narodil se 26. července 1972. Vystudoval pražskou konzervatoř a herectví na DAMU. Diváci mohli tohoto všestranného herce vidět ve Studiu GAG Borise Hybnera, v pražském divadle Komedie, hostoval ve Spolku Kašpar a v divadle E.F. Buriana. Hraje v divadle Na zábradlí, spolupracuje s divadlem v Řeznické a pro divadlo Ponec vytvořil společně se svojí ženou Vandou Hybnerovou představení Poslední dvě cigarety.
Stal se stálým členem Národního divadla a velké úspěchy má také v dabingu, za který v roce 2003 získal cenu Františka Filipovského.
Zahrál si například v celovečerních filmech Šakalí léta, Samotáři, Řád, Duše jako kaviár a v seriálech Život na zámku a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.Je ženatý a má dvě dcery.

Velmi křehké vztahy-obsah

11. července 2007 v 10:10 | Kykča |  Seriály
V seriálu Velmi křehké vztahy se diváci setkají se svými oblíbenými herci, nebudou chybět Viktor Limr, Dana Morávková, Zdeňka Žádníková-Volencová, Miroslav Mejzlík, Saša Rašilov, Alice Bendová, Dan Bambas, Jan Zadražil, Martin Zounar, Hana Holišová, Laďka Něrgešová, Daniela Bambasová, Petr Meissel a mnozí další.
Nové osudy a příběhy hrdinů se budou odehrávat na pozadí nemocnice, ve které hlavní hrdinové pracují. Další zápletky a postavy budou zárukou napínavého děje, utkaného z jemného přediva mezilidských vztahů. Televize Prima tak plní svůj slib, že udělá všechno pro to, aby televizní diváci o své oblíbené herce a pravidelnou dávku emocí nepřišli.
Hlavní postavou seriálu Velmi křehké vztahy je charismatický MUDr. Lukáš Kratochvíl (Viktor Limr). Je to skvělý neurochirurg a velký milovník žen. Právě se rozešel se svou milenkou Andreou Rubešovou, protože nechtěl rozvrátit svou rodinu a ztratit syna. Ale na Silvestra potká Ivanku Sýkorovou... Jak vyřeší svůj vztah k trojici žen? A co se bude dít v nemocnici, kterou vede doktor Wagner a inženýr Krátký? Co odhalí finanční kontrola v čele s Hynkem Skálou?
Vedle příběhů z nemocnice se mohou diváci těšit i na další osudy Andrey a rodiny Rubešových. Je skutečně Ilonka dědičkou velkého jmění po tetě Kateřině? Vyjde Simoně její plán a dočká se vysněného bohatství? Vnese do situace jasno právník Petr Černý? A jak dopadne jeho vztah se sestřičkou Annou?
Jednoduché to nebude mít ani Hynek Skála a jeho syn Honza. Od té doby, co se ve firmě objevila Dagmar Lacinová, zamíchala životy obou hrdinů. Oba řeší složité situace, Hynek s Haničkou, se kterou čeká druhé dítě a Honza svou samotu. Unese Hynek Haniččiny špatné nálady? A najde Honza tu pravou?

Anketa č.13

11. července 2007 v 9:22 | Kykča |  Ankety
Ahoj a je tu další anketka.....

Ztraceni-ostatní postavy

10. července 2007 v 21:46 | Kykča |  Seriály
Boon Carlyle
boone
Herec:
Ian Somerhalder

Narozen:
1982

Kde bydlel(a):
Malibu, USA

Co dělal(a) dříve:
Pracuje v matčině firmě organizující svatby

Proč cestoval(a) letadlem:
Aby přivedl zpět do USA svou nevlastní sestru Shannon

Kde v letadle seděl(a):
9E

ZNÁMÁ FAKTA
Když bylo Boonovi deset, vzala si jeho matka otce Shannon, ke svojí nevlastní sestře choval vždy Boone více než jen bratrské city. Shannon to ví a jednou toho také zneužije, když spolu se svým tehdejším přítelem Boona a jeho bohatou matku finančně podvedou. Přesto nakonec skončí v slzách i Shannon a s Boonem se dokonce jednou vyspí. Boone pracoval dříve jako záchranář, poté se nechal zaměstnat ve firmě své matky, která organizovala svatby.
NA OSTROVĚ
Bouřlivý vztah mezi Boonem a Shannon pokračuje i na ostrově, Shannon se snaží Boona ignorovat. Dost se odcizí - zatímco Shannon se důvěrně seznámí se Sayidem, Boona a Locke se vydávají neustále na výpravy do džungle, aby lovili divočáky. Při jedné z výprav narazí na tajemný poklop, jeho marné otevření vyústí až v nehodu, kdy Boone spadne spolu z útesu spolu s troskami na ostrově nalezeného letadla. I přes velkou Jackovu snahu Boone umírá.
HODNOCENÍ POSTAVY:78%
Edward Mars

serif

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-, USA

Co dělal(a) dříve:
federální šerif

Proč cestoval(a) letadlem:
eskortoval zatčenou Kate zpět do USA

Kde v letadle seděl(a):
27G

ZNÁMÁ FAKTA Edward byl v patách Kate od začátku, když zabila svého biologického otce, Waynea. Sice jí zadržel, ale Kate mu utekla a on jí poté několik let naháněl. Málem ji znovu dopadl, když se Kate dala dohromady s Cassidy, věděl také o jejím manželství. Kate se mu podařilo dopadnout až v Austrálii, kde jí zradil místní farmář.

NA OSTROVĚ Šerif byl těžce zraněn ještě před samotnou havárií, když mu hlavu rozbilo zavazadlo. Na ostrově se potom několik dní trápil v obrovských bolestech, ani velká snaha Jacka ho nezachránila. Než zemřel, řekl Jackovi o minulosti Kate. Když jeho bolestivé výkřiky přesáhly únosnou mez, snažil se ho Sawyer usmrtit, ale při výstřelu se správně netrefil. Jack ho poté musel usmrtit jinak. O jeho kufřík plný zbraní se následně vedlo několik soubojů.
HODNOCENÍ POSTAVY:37%
Leslie Artz
arzt

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
Jersey City, USA

Co dělal(a) dříve:
učitel na střední škole

Proč cestoval(a) letadlem:
vracel se z dovolené

Kde v letadle seděl(a):

ZNÁMÁ FAKTA
Leslie Arzt vyučoval přírodovědu v deváté třídě, ale jeho znalosti zřejmě šly mnohem dále, ostatně vystudoval přírodní vědy a honosí se tak titulem PhD. Byl třikrát ženatý.

NA OSTROVĚ Příliš se neprojevoval. Jeho první velkou akcí bylo, když objevil nový druh jedovatého pavouka, které později proti sobě použili Nikki a Paolo. Následně se nabídl velké výpravě za vrakem lodi Black Rock, kde sice uplatnil své znalosti o nebezpečí dynamitu, ale následně při manipulaci s výbušninou zemřel.
HODNOCENÍ POSTAVY:54% Nikki Fernandez
nikki


Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
Los Angeles, USA

Co dělal(a) dříve:
herečka a podvodnice

Proč cestoval(a) letadlem:
utíkali s Paolem před odhalením

Kde v letadle seděl(a):
?

ZNÁMÁ FAKTA
Nikki byla herečkou, která jako vedlejší postava účinkovala v seriálu jménem Exposé. Nikki žila s producentem seriálu, Howardem Zuckermanem, ale jen naoko. Ve skutečnosti chystali se Paolem, jejím skutečným přítelem, na Zuckermana podvod. To se jim povedlo, když Paolo otrávil Zuckermana jídlem, společně mu poté ukradli diamanty v hodně 8 miliónů dolarů. Na palubě cestovali ze Sydney, aby utekli podezření.

NA OSTROVĚ
Na ostrově se stýkala nejvíce s Paolem, ale především proto, aby z něj dostala, kam se poděly diamanty. Paolo jí zatajil, že diamanty už dávno našel, což se později ukázalo jako jádrem jejich sporu. Proti Paolovi následně použila jedovatého pavouka od dr. Arzte, jenže sama na to doplatila a pavouci kousli také ji. Když to ostatní objevili, v domnění, že jsou mrtví, je začali pohřbívat. Jenže oni byli jen dočasně paralyzováni, to už ale nikdo nezjistil a tak spolu s Paolem byli zaživa pohřbeni.
HODNOCNÍ POSTAVY:50% Paolo
paolo

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-, Brazílie

Co dělal(a) dříve:
podvodník

Proč cestoval(a) letadlem:
prchali s Nikki před odhalením

Kde v letadle seděl(a):
?

ZNÁMÁ FAKTA Paolo společně s Nikki připravil past na bohatého televizního producenta, Howarda Zuckermana. Otrávil ho jídlem a společně s Nikki mu ukradli diamanty v hodnotě 8 miliónů dolarů. Ze Sydney cestovali, aby uprchli před podezřením.
NA OSTROVĚ Po havárii se ihned začali hádat s Nikki kvůli ztraceným diamantům, Paolo je sám našel až později v troskách letadla v jezeře. Neřekl o ní Nikki a diamanty dočasně ukryl v jedné z podzemních stanic, kterou objevil dříve než ostatní. Když to Nikki později zjistila, vypukl mezi nimi další spor a Nikki použila na Paola jedovatého pavouka. Paralyzováni byli oba, v domnění že jsou mrtví, je ostatní zaživa pohřbili.
HODNOCENÍ POSTAVY:42%